Zapojme děti s autismem nebo opožděným vývojem do běžného života

Diakonie ČCE – středisko Světlo ve Vrchlabí spustilo kampaň s názvem Já to zvládnu! Komunikační kurz pro děti s autismem nebo opožděným vývojem. Naučme společně děti komunikovat a rodinám umožnit zapojit se do běžného života! Sbírkou pomůžeme až 30 rodinám v následující roce.

Představte si, že byste nezvládali kvůli odlišnosti vašeho potomka jít na dětské hřiště, do kavárny nebo na nákup. Dítě nerozumí okolnímu světu, neumí vyjádřit své pocity a potřeby. Rodiče neví, jak s dítětem komunikovat a rozumět jeho potřebám, jak zvládat stresové reakce dítěte na veřejnosti. Rodina se kvůli odlišnosti dítěte často uzavírá a vyčleňuje z běžného života.

Po letité zkušenosti známe potřeby rodin s tímto problémem, proto jsme vyvinuli unikátní projekt kurz komunikace pro děti s autismem a opožděným vývojem. Zapojujeme děti s autismem nebo opožděným vývojem do běžného života - učíme je komunikovat a reagovat na stresové situace! Poskytujeme jediný výcvik svého druhu pro rodiny v Krkonoších a Podkrkonoší.

Naši aktivitu provádíme nad rámec poskytované služby raná péče. Nezískáváme na ni žádné finanční prostředky od státu. Peníze využijeme k tomu, abychom i nadále mohli pomáhat dětem a jejich rodičům si vzájemně porozumět a začlenit se do běžného života. Z vašich příspěvků můžeme za rok pomoct až 30 rodinám.

Podpořte nás, abychom mohli i nadále pomáhat dětem a jejich rodičům si vzájemně porozumět i v příštím roce!

Přispějte nám zde!