Předání nového automobilu pro osobní asistenci

27. března 2018

Dne 22. 2. 2018 se v budově Diakonie v ul. J. A. Komenského sešli hodní lidé, kteří se nějakým způsobem podíleli na získání nového vozu Dacia Dooker pro terénní osobní asistenci. Získání vozu zprostředkovala firma KOMPAKT, jež shromáždila sponzory podílejících se na zapůjčení auta. Dále sehnala finanční prostředky na provoz vozu. Auto v ulicích města snadno poznáte. Kromě označení Diakonie za předním sklem má po svém povrchu loga jednotlivých firem sponzorů.

V odpoledních hodinách byly tedy za přítomnosti představitelů města, jednotlivých majitelů firem a dalších osob slavnostně předány klíče od vozidla ředitelce Diakonie paní Adéle Cupákové. Všem účastníkům slavnostní akce bylo nabídnuto občerstvení a samozřejmě nechyběl přípitek na mnoho šťastných kilometrů k potřebným klientům. Přítomní se také mohli seznámit prostřednictvím videoprojekce s obsahem práce terénní asistenční služby.

Auto již v těchto dnech pilně pracuje. Vozí asistentky do terénu za našimi klienty. Jsou jimi povětšinou senioři, využívající našich úkonů, aby mohli co nejdéle zůstat v domácím prostředí. Tímto bychom chtěli poděkovat  všem, kteří  se nám snaží usnadnit naší práci. V minulosti jsme již využívali Renault Kangoo. Někteří pracovníci mají ještě v živé paměti, jak se přesouvali ke klientům na větší vzdálenost „kolmo“ či využívali MHD. Takto je to mnohem snazší.

Romana Mejdrová, asistentka

Poskytované služby

Středisko v číslech

Poskytujeme 0 sociálních služeb
vloni jsme pomohli 0 uživatům
a to všechno se 0 zaměstnanci.