Novinky z rané péče ve Vrchlabí v roce 2018

15. ledna 2018

Milí přátelé,

Srdečně Vás zdravíme v novém roce 2018. Stejně jako v minulém roce i v tom letošním se těšíme na společná setkávání při různých příležitostech.

V první polovině roku 2018 nás čekají následující aktivity:

• Velikonoční setkání s muzikoterapií a tradičním velikonočním tvořením
  • Festival rané péče (bližší podrobnosti upřesníme)
  • Společné setkání spojené s opékáním buřtů před prázdninami

V letošním roce jsme začali s nácviky sociálních a komunikativních dovedností pro děti s autismem a komunikačními problémy. Při práci využíváme intervenční metodu O.T.A., o které jsme Vás informovali v minulém příspěvku. Nácviky probíhají ve dvojicích či menších skupinkách, jsou zaměřené na nácvik, navázání očního kontaktu, zapojování do skupiny, učíme děti oslovit kamaráda jménem, umět se jeden druhého zeptat, naučit se počkat, zvládnout přijmout pochvalu a řadu dalších sociálních a komunikačních dovedností. Ukázkové video si můžete prohlédnout v nejbližší době na našich webových stránkách – http://vrchlabi.diakonie.cz//.

Marcela Sobotková a Blanka Hrdová