Barevné léto

V srpnu 2018 proběhla akce Diakonie ČCE – středisko Světlo ve Vrchlabí, sociální služby Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (SAS) v Jilemnici. Tato akce byla pro děti z rodin, které se SAS spolupracují. Děti zde mají možnost zapomenout na problémy a užít si „bezstarostné“ chvíle.

Barevné léto
Barevné léto

„Barevné léto“ bylo již třetí akcí, kterou pracovníci Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v Jilemnici uskutečnili. Cílem těchto akcí je získat děti pro volnočasové aktivity, naučit je spolupracovat v kolektivu, povzbudit je v tom, v čem jsou dobré a naučit je nové věci.

Do dalších akcí chceme zapojit i jejich rodiče, abychom upevnili pocit důvěry a podpory mezi nimi a pracovníky sociální služby.

21.srpna 2018 se na faře Českobratrské církve evangelické v Jilemnici uskutečnila akce „Barevné léto.“ Fara se rozzářila nejen všude viditelným a teplým sluníčkem, ale ožila i osmi malými dětmi z rodin, se kterými SAS v Jilemnici spolupracují.

Skotačení, dovádění, křik, pošťuchování, hraní her, to vše bylo vidět na zahradě v kopečku pod autobusovým nádražím. S realizací celé akce nám pomohly paní učitelky Mgr. Pavla Zemánková a Mgr. Miloslava Jindrová, kterým upřímně děkujeme.

Děti si pod jejich vedením vyrobily krásné plátěné tašky, které si mohly zdarma odnést domů. Získaly také základy vaření oběda, u kterého asistovaly dospělým. O to více jim potom chutnalo, když se na dobrém obědě samy podílely.

A tak po těch všech krásných chvilkách, navázání nových přátelství a kontaktů, přišla všem vhod návštěva jilemnického plaveckého bazénu, což bylo vyvrcholením celého úspěšného dne. Děti se následně rozjely do svých domovů. Ještě před tím se však jak rodiče, tak jejich děti ptali, kdy se zase podobná akce bude konat……..

Za kolektiv SAS Jilemnice – Hana Liptáková

Poskytované služby

Středisko v číslech

Poskytujeme 0 sociálních služeb
vloni jsme pomohli 0 uživatům
a to všechno se 0 zaměstnanci.