POMOC! Tohle není sprosté slovo?

eu

Doba, ve které žijeme, není snadná pro nikoho, zvláště pak pro rodiny s dětmi. Ty se často potýkají s nemalými problémy, jako jsou například špatná finanční a bytová situace, hledání vhodného zaměstnání nebo výchova a vzdělávání dětí. Není jednoduché zvládnout zrychlené tempo života, a když se zastavíme na stanici „Mateřská“, naskočit zpět do rozjetého vlaku je nelehký úkol. Lecjaká rodina se dnes dostane snadno do problémů, jak se z nich ale vymotat ven?

POMOC! Tohle není sprosté slovo?
POMOC! Tohle není sprosté slovo?

Pracovnice sociálně-aktivizační služby (SAS) pro rodiny s dětmi ve Vrchlabí při Diakonii ČCE docházejí za takovými rodinami a společně s nimi hledají řešení náročné životní situace, ve které se rodina nachází. Pomáhají rodičům při hledání vhodného a dostupného bydlení, doprovázejí rodiče na úřady, kde poradí s vyplňováním zdlouhavých formulářů a žádostí, a v neposlední řadě podporují děti při učení a plnění domácích úkolů.

Aktuálně je SAS Vrchlabí v individuálním projektu spolufinancovaným Evropskou unií OP Zaměstnanost „Služby sociální prevence v královéhradeckém kraji V“, díky kterému získala služba finanční podporu až do 30. 6. 2021.

Protože jsme si vědomi toho, že někdy je fajn se jen tak zastavit a vydechnout, myslet na chvíli naopak na radosti života, pořádali jsme ve spojení se službou raná péče akci „Opékání buřtů“ pro klientské rodiny s dětmi. Společně jsme se 13. 6. 2019 setkali na zahradě u budovy vedení Diakonie ČCE střediska Světla Vrchlabí, poseděli jsme u ohně, popovídali si a užívali jsme si příjemné odpoledne. Pro děti byly samozřejmě připravené zábavné aktivity a na závěr akce proběhlo i hledání pokladu.

Není snadné říci si o pomoc. Když však člověk překoná strach a udělá to, zjistí, že v tom není sám, je na koho se obrátit v tíživé situaci, kdo mu pomůže s jeho trápením. Sdílená bolest je poloviční, tak neváhejte a kontaktujte sociální pracovnice služby SAS a už na to nebudete sami! Více info na www.vrchlabi.diakonie.cz nebo na tel.: 733 780 504(5).

Sociálně-aktivizační služba pro rodiny s dětmi – Pomáháme rodinám na jejich cestě ke šťastnému žití...

Poskytované služby

Středisko v číslech

Poskytujeme 0 sociálních služeb
vloni jsme pomohli 0 uživatům
a to všechno se 0 zaměstnanci.