V roce 2024 a i v roce 2025 budeme pokračovat v aktivitě podpora ve vzdělávání, který přináší konkrétní výsledky a má pozitivní dopad na děti, učitele i celé rodiny. Díky této aktivitě můžeme poskytovat doučování, organizujeme workshopy pro lektory a sdílíme naše zkušenosti i do dalších zařízení, aby pomoc byla dostupnější pro více dětí a škol.
Doučování dětí na Vrchlabsku a Jilemnicku
V současné době se do našeho programu zapojilo 25 dětí z regionu Vrchlabska a Jilemnicka, kterým pomáháme s učením i se zvládáním dalších školních povinností. Dlouhodobě spolupracujeme s 12 místními školami, což nám umožňuje lépe identifikovat děti, které naši podporu potřebují.
Mile nás těší zpětná vazba od třídních učitelů, kteří oceňují naši práci. Jeden z učitelů napsal:
„Moje prozatímní zkušenosti s Vaší prací jsou kladné. Myslím, že Vaše pomoc vybraným dětem je významná.“



Vzdělávání pedagogů
Letos plánujeme workshop pro minimálně dalších 15 pedagogů na téma „Jak rozpoznat ohrožené dítě.“ Cílem je naučit učitele včas rozpoznat příznaky ohrožení u dětí a představit jim možnosti, jak aktivizační služby mohou pomoci nejen dítěti, ale i celé rodině, aby se problémy dále neprohlubovaly.
Podpora doučovatelů
Pro zajištění kvality doučování letos pořádáme dvě vzdělávací setkání pro naše doučovatele. Během těchto setkání využíváme hravou formu a zážitkovou pedagogiku, aby doučovatelé mohli dětem přinést nejen znalosti, ale také radost z učení.
Sdílíme know-how s dalšími středisky
Vzhledem k vysokému úspěchu a pozitivnímu dopadu projektu jsme se rozhodli předat naše zkušenosti dalším střediskům Diakonie po celé České republice. Věříme, že tento projekt může přinést změnu i v dalších regionech a pomoci mnoha dětem a rodinám.
Díky finanční podpoře Nadace ŠKODA AUTO můžeme vykonávat tyto aktivity v rámci projektu Most k lepší budoucnosti: Začleňujeme děti do společnosti.
